Fondas 2.0

Neliečiamo kapitalo fondas

(Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos finansuojamas projektas „Fondas 2.0″)

Jauniems šį projektą įgyvendina norėdami sukurti neliečiamo kapitalo fondą.

Neliečiamo kapitalo fondas – tai piniginis fondas, valdomas atskirai nuo kitų organizacijos lėšų.

„Neliečiamo kapitalo fondas tai labdaros ir paramos fondo valdomi jam perduoti ir nuo jo kito turto neribotam laikui atskirtos lėšos ir nekilnojamasis turtas, iš kurių investavimo ir valdymo gautą investicinę grąžą ir pajamas fondas naudoja savo įstatuose nustatytiems visuomenei naudingiems veiklos tikslams įgyvendinti, taip pat kitiems tikslams, vadovaudamasis neliečiamojo kapitalo atskyrimo, efektyvumo, kapitalo neliečiamumo, visuomenės naudos ir veiklos skaidrumo principais“ – LR teisingumo ministerijos parengtame Labdaros ir paramos fondų įstatymo projekte pateikiamas apibrėžimas.

Endowment fund – an investment fund set up by an institution in which regular withdrawals from the invested capital are used for ongoing operations or other specified purposes. Endowment funds are often used by nonprofits, universities, hospitals and churches. They are funded by donations, which are tax deductible for donors.

Neliečiamo kapitalo fondai aktyviai veikia JAV. Net ir šiuo metu lietuvių bendruomenės JAV savo veiklą vykdo naudodamos po II pasaulinio karo sukurtų neliečiamo kapitalo fondų generuojamas lėšas. Visiems puikiai žinoma „Nobelio premija“ valdoma kaip neliečiamo kapitalo fondas. Ši premija vis dar dalinama todėl, nes Alfredo Nobelio palikti pinigai neišdalinami, o yra investuoti – iš investicijų gaunama grąža yra skiriama Nobelio premijoms.[1]

Žymiausi pasaulio labdaros paramos fondai – Bill & Mellinda Gates Foundation, Ford Foundation taip pat veikia neliečiamo kapitalo fondų pagrindu.


[1] http://www.nobelprize.org/nobel_organizations/nobelfoundation/

Projektas „Fondas 2.0″ finansuojamas iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos 

LSBP logo

Komentarai

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s